DZIEŃ POLSKI

Dodano: 2012-11-16 11:55:10 Kategoria: Wydarzenia

13 listopada 2012r. w przedszkolu odbył się Dzień Polski

Przedszkolaki ubrani na biało - czerwono obchodzili "Dzień Polski". W każdej grupie, odbyły się zajęcia pogłębiające wiedzę dzieci o naszej ojczyźnie. Podróż po Polsce rozpoczęli od Zakopanego, gdzie podziwiali piękne, górskie krajobrazy. Następnym przystankiem był Kraków, który zadziwił dzieci pięknym zamkiem królewskim oraz rzeźbą smoka. Kolejnym etapem podróży była stolica Polski - Warszawa. Smerfy oglądały z zaciekawieniem przepiękne fotografie, m.in. Warszawę nocą oraz Syrenkę warszawską. Potem pojechaliśmy na Śląsk do kopalni, a także udaliśmy się nad nasze, cudne Morze Bałtyckie.

Podczas tego dnia, dzieci wykazały się dużą wiedzą o naszej ojczyźnie, doskonale znając symbole narodowe, takie jak: godło, flaga oraz hymn.

W tym dniu w naszym jadłospisie nie zabrakło tradycyjnych polskich dań.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

MM900178276.GIF